آوند پرينتر آوند پرينتر .

آوند پرينتر

مرورگر امن استخراج بیت کوین رایگان

مشكلات رايج پرينترها

مشكلات رايج پرينترها

مشكلات اساسي و رايج پرينترها و نحوه رفع آنها | مشكلات رايج پرينترها

پرينتر:

در اين مقاله ليستي از مشكلات يك پرينتر را برايتان مطرح مي كنيم و راه هاي رفع آنها را برايتان شرح مي دهيم. تنها كافي است بدانيد كه در پرينتر خود به چه مشكلي برخورد كرده ايد.اگر چنانچه در چاپگر خود دچار مشكلي شديد كه نتوانستيد آن را حل كنيد، مي توانيد با شماره هاي درج شده در سايت آوند پرينتر تماس بگيريد تا در اسرع وقت براي تعمير پرينتر شما اقدام نمايند.

نمي توان تأثير مثبت پرينترها را در روند كار روزمره انكار نمود و استفاده از آنها را در زندگي روزمره ناديده گرفت. چاپگرها با تمام ويژگيها و مشكلات ديوانه كننده اي كه دارند، بسياري از نيازهاي ما را برطرف مي كنند.

مشكلپرينتر به كندي عمل چاپ را انجام مي دهد.

مشكلات اساسي و رايج پرينترها و نحوه رفع آنها | مشكلات رايج پرينترها

راه حل: عمل پرينت را كنسل كنيد و در طي فرآيند پرينت، با كاهش كيفيت پرينت در پرينتهاي روزمره خود، در مصرف جوهر يا تونر صرفه جويي نماييد. تنظيمات setting پرينتر با توجه به مدل آن متفاوت مي باشد. در بيشتر برنامه هاي ويندوز نحوه ي جابه جايي به حالت Print draft وجود دارد. گزينه ي print و Properties را انتخاب نماييد و سپس به دنبال تنظيمات كاهش كيفيت پرينت بگرديد. بعنوان مثال، براي پرينتر Photosmart 8450 تنظيمات كيفيت پرينت را از حالت Normal به Fast Draft تغيير دهيد. (در سمت راست بر روي Screen-shot كليك نماييد). ديگر پيشنهادات افزايش سرعت: صفحات را از وبسايتها بدون گرافيك و عكس، پرينت بگيريد و در صورت امكان، رم را به پرينتر خود اضافه كنيد.از كابل USB باكيفيت و متراژ كوتاه استفاده كنيد.از سالم بودن وضعيت ويندوز يا سيستم عامل كامپيوتر خود اطمينان حاصل كنيد.

مشكل: هزينه هاي بيش از حد جوهر و يا تونر در پرينتر

مشكلات اساسي و رايج پرينترها و نحوه رفع آنها | مشكلات رايج پرينترها

راه حل: كامپيوترهاي جهان در طول ساليان  پيشرفت شگفت انگيزي  نموده است و پيچيده تر از گذشته شده اند. برخي از فروشندگان ممكن است پرينترهاي بسيار ارزان را به شما بفروشند كه شايد ابتدا شما را خرسند نمايد ولي بعد از آن مجبور خواهيد بود مواد مصرفي پرينتر را بسيار گران خريداري نماييد.

بهتر است كارتريج  پرينترهاي خود را از فروشگاه هاي  معتبر خريداري نماييد. معمولا خريد از فروشندگان دسته سه توصيه نمي شود حتي اگر قيمت مناسبي را به شما پيشنهاد كنند. يك راه حل مناسب براي صرفه جويي در هزينه ها، خريد كارتريج با ظرفيت بالا مي باشد. اگر شما تعداد زيادي پرينت و چاپ در روز انجام مي دهيد، سعي كنيد كارتريج جوهر افشان  با قابليت بيش از 250-plus صفحه را تهيه نماييد و يا يك كارتريج تونر با عملكرد بالاي 2000 صفحه خريداري نماييد يك قانون نا نوشته اي در چاپگرها وجود دارد كه هر چقدر دستگاه ارزان باشد كارتريج ومواد مصرفي آن گران تر است .

مشكل: ارسال كارهاي پرينت خود از ويندوز به پرينترهاي اشتباه

راه حل: معمولا اين مشكل زماني رخ مي دهد كه سيستم آپگريد شده باشد. براي رفع اين مشكل در ويندوز 7، از منوي استارت، گزينه ي Devices and printer را كليك نماييد و تنظيمات پرينتر را ست نماييد. اگر شما از نسخه هاي قديمي ويندوز استفاده مي نماييد، اين مراحل متفاوت خواهد بود.

مشكل: پرينتر خيلي كم رنگ ، پر از لكه يا با خطوط افقي پرينت مي گيرد

راه حل: ممكن است هد پرينتر شما مسدود شده باشد كه اين مشكل در پرينترهاي جوهر افشان زياد رخ مي دهد. برنامه جانبي پرينتر شما مي تواند جوهر خشك شده را تميز نمايد و يك برگه تست را براي بررسي پرينت نمايد. مراحل گام به گام چگونگي انجام اين كار توسط پرينتر متفاوت است. در ويندوز7 در منوي استارت بر روي Devices and printers در كنترل پنل كليك نماييد و نرم افزار پرينتر خود را بررسي كنيد. در بخش جزئيات اضافي، گزينه ي Solve inkjet printer problems يعني حل مشكلات پرينتر جوهر افشان را مطالعه نماييد.

مشكل: اعلام اشتباه خالي بودن كارتريج

مشكلات اساسي و رايج پرينترها و نحوه رفع آنها | مشكلات رايج پرينترها

راه حل: ممكن است اين خطا درست باشد. پيامهاي عدم وجود جوهر يا خالي بودن كارتريج، اغلب پيامهاي غير قابل اطميناني هستند. شما ميتوانيد با استفاده از نرم  چاپگر از قسمت عدم هشدار پيام موردنظر را حذف نماييد يا با استفاده از نرم افزار هاي ريست پرينتر .البته ما به شما نرم افزار ريست را پيشنهاد نمي كنيم ولي برخي كه با مدل پرينتر شما سازگار باشند، مي توانند مؤثر واقع شوند و ارزش امتحان را دارند يا تعويض چيپ كارتريج.

مشكل: استفاده از كارتريج پرينتر تعمير شده يا پر شده  با چاپي افتضاح

مشكلات اساسي و رايج پرينترها و نحوه رفع آنها | مشكلات رايج پرينترها

راه حل: ما توصيه ميكنيم كه حتما سراغ محصولات با كيفيت از فروشگاه هاي معتبر برويد. هم براي خريد هم براي شارژ كارتريج . محصولات دسته سه بازار، ممكن است باعث شود كه در صرفه جويي در هزينه ها، پيش بي افتيد ولي مي تواند نتيجه خوبي به همراه نداشته باشد، به عبارتي (كارتريج ،تونر ،جوهر) يا شارژ كارتريج فقط ارزان، چاپي با كيفيت بسيار پاييني را به همراه خواهد داشت و حتي ميتواند خسارات زيادي به چاپگر بزند. برخي از كارتريج ها با داشتن بيش از 40% جوهر يا تونر از كار ميافتند و اين بيشتر در محصولات با كيفيت پايين و توليد شده از قطعات و مواد بي كيفيت مشاهده ميشود.

مشكل: چگونه مي توان هنگام پرينت، متن بيشتري را در يك صفحه گنجاند؟

راه حل: كوچك كردن نوشته و گنجاندن دو صفحه در يك صفحه، در هزينه ها صرفه جويي مي كند، چرا كه شما كاغذ كمتري خريداري مي نماييد و سرعت پرينت را افزايش مي دهد، چرا كه تعداد پيجهاي كمتري لازم است. در ويندوز خود گزينه ي Print and properties را انتخاب كنيد و وارد تنظيمات پرينتر خود شويد و تعداد صفحات هر برگ را به ميزان درخواستي افزايش دهيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۰۹:۲۷ توسط:avandprinter موضوع:

راهنماي خريد پرينتر

راهنماي خريد پرينتر

راهنماي خريد پرينتر

انواع پرينترها:

 

 • پرينترهاي ضربه‌اي:
 1. پرينتر سوزني
 2. پرينتر حروفي (آفتاب‌گردان)
 • پرينترهاي غيرضربه‌اي:
 1. پرينتر جوهرافشان
 2. پرينتر حرارتي
 3. پرينتر ليزري

در خريد يك پرينتر، نوع، حجم كار و هزينه‌ي تخصيص داده شده براي اين امر را در نظر گرفته و پس از مقايسه و ارزيابي، با برقراري توازن بين عوامل زير، مناسب‌ترين پرينتر را انتخاب كنيد:

 1. سرعت پرينتر
 2. كيفيت پرينتر
 3. دقت پرينتر
 4. قيمت پرينتر و قيمت چاپ براي هر صفحه
 5. امكانات پرينتر
 6. چاپ عكس
 7. وجود خدمات مناسب برند محصول

تاكيد ما در اين مقاله بر روي پرينترهاي جوهرافشان و ليزري به خاطر كاربرد بيشترشان مي‌باشد.

 

سوالاتي كه ابتدا بايد در مورد پرينتر مورد نظرتان بپرسيد:

 • اين پرينتر به ازاي مصرف يك كارتريج چند صفحه پرينت مي‌دهد؟

توجه داشته باشيد كه اگر گفته شود يا در راهنماي خود پرينترها هم نوشته شده باشد كه اين پرينتر با مصرف هر كارتريج مثلا 1000 صفحه پرينت مي‌دهد، اين حرف در تمامي چاپگرها به معني 5 درصد از كلِ يك صفحه است. استاندارد محاسبه‌ در اين مورد 5 درصد از يك صفحه‌ي A4 است(5درصدِ صفحه به صورت كاملاً پُر) لذا مراقب باشيد كه در برآوردهاي ميزان پرينتِ احتياجي خود در هنگام انتخاب پرينتر اشتباه نكنيد.

 • آيا كارتريج آن قابل شارژ است يا نه؟
 • قيمت كارتريج اصل و نيز كارتريج غير اورجينال با كيفيت  آن چند است؟

برآورد كنيد كه ماهانه حدوداً چند صفحه پرينت خواهيد گرفت، فرض كنيم كه ماهانه بين 50 الي 100 برگ پرينت خواهيد داشت، در چنين حالتي بهتر است كه از پرينترهاي استفاده كنيد كه براي تعداد برگ كمتر طراحي شده است تا هزينه كمتري بپردازيد .

تمامي كارتريج هاي چاپگر هاي ليزري قابل شارژ هستند اما قيمت قطعات و تونر شارژ كارتريج مارك هاي مختلف با هم تفاوت دارند. در اكثر موارد كارتريج هاي جوهر افشان  جديد يا شارژ نميشوند يا شارژ آن مهارت زياد مطلبد. چاپگرهاي حرارتي نه كارتريج دارند نه نيازي به شارژ.

قيمت كارتريج بسيار مهم است چون براي هميشه نميشود يك كارتريج را شارژ كرد.مي توانيد مدل كارتريج سازگار با پرينتر رو ازمشخصات فني  آن  پيدا كرده و قيمت اورجينال و غير اورجينال آن را جستجو و پيدا كنيد.

كدام پرينتر براي شما مناسب است؟

 • پرينتر سوزني: اين نوع از پرينتر مناسب صدور انواع خاصي از دفترچه‌ ها شبيه به دفترچه‌هاي تامين اجتماعي و يا فاكتورهايي خاص مي‌باشد و در صورت نياز به اين‌گونه پرينتر، مقايسه‌ي موردي بين مارك‌هاي موجود و انتخاب مناسب‌ترين آن با شرايط شما، طريقه‌ي انتخاب است.
 • پرينترحرارتي: احتياج به نوع خاصي از كاغذ دارد كه معمولاً نگهداري آن‌ دشوار است.
 • پرينترهاي جوهر افشان: اين پرينترها با دو نوع سيستم مجزاي حرارتي يا لرزشي كار مي‌كنند.

مزايا و معايب پرينترهاي جوهرافشان: قيمت آن‌ها معمولاً حتي از يك پرينتر ليزري سياه‌و‌سفيد هم ارزان‌تر است اما كارتريج مصرفي آن‌ها چندان ارزان نيست- كيفيت چاپ عكس آن‌ها عالي است- از كندترين پرينترهاي ليزري هم كندتر هستند ولي قادرند نيازهاي خانگي را به خوبي تامين كنند.

راهنماي خريد پرينتر

ظرفيت سيني كاغذ اين پرينترها كم است- هزينه‌ي چاپ يك صفحه در پرينتر جوهرافشان گران‌تر از چاپ همان يك صفحه در پرينتر ليزري است- كيفيت چاپ به جنس كاغذ مصرفي نيز بستگي دارد، مثلاً براي چاپ بر روي پاكت نامه و موارد مشابه زياد مناسب نيستند- در اين نوع پرينتر معمولا با رسيدن رطوبت به جوهرِ روي كاغذ، تصويرخراب مي‌شود.

دقت چاپ معمولي اين پرينتر 2400 در 1200 نقطه در اينچ (dpi)است و در مدل‌هاي بعدي به 4800 در 1200 هم رسيده است. (در حال افزايش سريع توسط سازندگان است)

ميزان حافظه‌ي اين چاپگرها به هم نزديك است و داراي حداقل حافطه (بافر) هستند. امكان اتصال به شبكه و مزيت “سيني اختياري” براي افزايش تعداد كاغذ در تعداد كم‌تري از آن‌ها وجود دارد. براي چاپ عكس معمولا با يك پورت اختصاصي USB به دوربين ديجيتالي متصل مي‌شوند. امكان چاپ عكس با قابليت بسيار بالا را دارند.

پرينتر ليزري: سرعت، دقت و مقرون‌ به صرفه بودن در تعداد پرينت زياد از خصوصيات اين پرينتر است. سرعت اين پرينترها و امكانات جانبي آن از پرينترهاي جوهرافشان بيشتر است و قيمتشان نيز گران‌تر مي‌باشد اما پودر مصرفي آن‌ها (تونر) چندان گران نيست. تونر نوعي پودر الكتريكي شارژ شده متشكل از رنگ‌دانه و پلاستيك مي‌باشد. توجه داشته باشيد كه تعداد صفحات قابل چاپ در يك دقيقه، به عنوان سرعت چاپ محسوب مي شود اين سرعت چاپ مربوط به متن هاي ساده و حالت پيش نويس است و لذا در عمل و در متن‌هاي پيچيده‌تر، تمامي پرينترها سرعت كمتري از آن‌ چه كه در دفترچه‌ي راهنمايشان نوشته شده دارند.

راهنماي خريد پرينتر

پرينتر ليزريِ تك رنگ و يا رنگي، متن و نمودارها و تصاوير گرافيكي دو بعدي را با كيفيت و سرعت بالا چاپ مي كند اما كيفيت عكس هاي چاپ شده توسط اين پرينتر به پاي پرينتر جوهر افشان نمي‌رسد. در چاپ بر روي كاغذهاي گلاسه، كيفيت چاپ ليزري به مراتب از چاپ بر روي كاغذ عادي بهتر مي‌شود. دقت چاپ در پرينتر ليزري تك رنگ معمولا بين 600 در 600 يا 1200 در 1200 نقطه در اينچ است. در پرينتر ليزري رنگي اين رقم معمولاً 2400 در 2400 مي‌باشد. توضيح اين نكته ضروري است كه اين ارقام با پيشرقت مدل پرينترها به سرعت در حال تغيير است. چاپگر ليزري امكانات جانبيِ بيشتري نسبت به چاپگر جوهرافشان دارد كه از جمله‌ي آن‌ها مي‌توان به امكان افزودن “سيني اختياري” تا 5000 برگ و حافظه‌ي بسيار بيشتر آن براي چاپ هم‌زمان چندين صفحه اشاره كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۲۲:۴۵ توسط:avandprinter موضوع: